خطرات سیلندر گاز اکسیژن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

خطرات سیلندر گاز اکسیژن هنگام نگهداری و استفاده از آن چیست؟

ابتدا لازم به ذکر است که یکی از پرکاربردترین انواع گازها در صنایع مختلف گاز اکسیژن می‌باشد. برای نگهداری این گاز معمولا از کپسول (سیلندر) استفاده می‌شود که با توجه به خطرناک بودن این گاز با رعایت استانداردهای خاصی ساخته و تولید می‌شود.

اما نکته حائز اهمیت این است که رعایت استانداردها در زمان ساخت کپسول برای حفظ ایمنی تجهیزات و پرسنل کافی نمی‌باشد رعایت یکسری نکات برای نگهداری و استفاده از این کپسول‌ها نیز ضروری می‌باشد. هدف این است در این مقاله درباره مهم‌ترین نکات ایمنی برای استفاده و نگهداری از کپسول‌های اکسیژن صحبت کنیم. امید است که با رعایت این نکات احتمال بروز هر خطری در محیط کار خود را به حداقل برسانید.

اصلی‌ترین خطر گاز اکسیژن در محیط کار چیست

اکسیژن گازی بسیار واکنش‌پذیر و خطرناک میباشد بنابراین در صورت تماس با مواد مختلف مانند انواع روغن‌ها و گریس واکنش داده و باعث احتراق خود به خودی برخی مواد شود.شایان ذکر است که قابلیت اشتعال و انفجار این گاز بسیار بالا میباشد بنابراین به هیچ عنوان نباید در نزدیکی مواد قابل اشتعال قرار گرفته شود. افزایش غلظت این گاز در محیط کار میتواند بسیار خطر آفرین و  نقطه‌ای برای شروع آتش‌سوزی باشد. بنابراین در زمان استفاده از کپسول گاز باید از عدم  نشتی شیلنگ یا شیر کپسول اطمینان حاصل فرمایید. نکته مهم دیگر این است که این گاز رنگ، بو یا مزه ندارد و به همین دلیل تشخیص نشت آن کار دشواری است. پس باید در زمان نگهداری یا استفاده از این گاز نکات ایمنی که در ادامه مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم جدی بگیرید.

 

خرید کپسول اکسیژن از محلی معتبر

در واقع این نکته که شما کپسول گاز خود را از چه محلی خریداری کنید را می‌توان مهم‌ترین نکات ایمنی در زمان خرید کپسول دانست. شما باید اطمینان حاصل کنید که محصولات فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید همگی دارای استاندارد هستند و به‌درستی نگهداری می‌شوند. همچنین جنس بدنه کپسول‌ها باید از مواد مناسب انتخاب شده باشد و در حین فرایند حمل ‌و نقل نیز همه نکات ایمنی رعایت شده‌اند. یافتن فروشگاهی قابل‌اطمینان که همه این موارد را رعایت کرده باشد کار چندان دشواری نیست.

 

شرکت سپهرگازکاویان شرکتی معتبر و متخصص برای ارائه انواع گازهای خالص آزمایشگاهی و تولید انواع گازهای ترکیبی میباشد.تمام محصولات مطابق با استانداردهای جهانی ساخته شده‌اند و از ایمنی مناسبی برخوردار هستند. شما می‌توانید با اطمینان خاطر خرید خود را از شرکت شپهرگاز کاویان انجام دهید. چراکه محصولات این فروشگاه علاوه بر ایمنی مناسب دارای بهترین کیفیت در بازار نیز هستند.

 

هنگام نگهداری و استفاده از کپسول گاز به چه نکات ایمنی باید توجه کرد

1.به شناسنامه کپسول توجه کنید.

هر کپسول استانداردی که تولید میشود دارای یک شناسنامه است که مشخصات آن را تعیین می‌کند. شما می‌توانید از طریق این شناسنامه متوجه شوید که آیا محصول برای کاربرد موردنظر شما مناسب هست یا خیر و نیز میتوانید به کیفیت ساخت محصول و ایمنی آن نیز پی ببرید. مواردی که در شناسنامه هر کپسول درج میشود عبارت است از سال ساخت، محل ساخت، وزن کپسول، حجم کپسول، فشار کاری و فشار تست کپسول.

2.سلامت ظاهری کپسول را بررسی کنید.

نکته بسیار مهم در رابطه با شکل ظاهری کپسول که باید به ان دقت شود این است که سطح کپسول کاملا یکدست باشد و بر روی بدنه آن جای جوش وجود نداشته باشد زیرا وجود جای جوش نشان دهنده این است که کپسول به‌درستی ساخته نشده یا به دلایلی سوراخی در بدنه آن ایجادشده که از طریق جوش برطرف شده است. این موضوع به‌شدت ایمنی کپسول را تحت تاثیر قرار میدهد و  ممکن است در حین استفاده باعث ایجاد مشکلات جدی شود. همچنین با نگاه به بدنه محصول مطمئن شوید که کپسول ضربه نخورده یا دفرمه نشده باشد. چراکه این موضوع نیز می‌تواند باعث ایجاد سوراخ ریز در بدنه کپسول شده یا اتصال آن به شیلنگ‌های استاندارد یا تجهیزات دیگر را با مشکل مواجه کند.

3.از تجهیزات کمکی استفاده کنید.

برخی تجهیزات علاوه بر افزایش ایمنی کپسول استفاده از آن را برای شما راحت‌تر می‌کنند. به‌عنوان‌مثال مانومتر قطعه‌ای است که اتصال آن به کپسول اکسیژن کار جوش و برش دستی را برای شما راحت‌تر می‌کند. با استفاده از این قطعه می‌توانید فشار گاز خروجی را تنظیم کنید. با استفاده از این قطعه بدون نگرانی درباره نشتی گاز یا هر خطر دیگری کار را به پایان برسانید. تنها باید توجه کنید که مانومتر با سری کپسول سازگار بوده و به‌درستی بر روی آن قرار گرفته باشد.

4.ازشیر کپسول مناسب استفاده کنید.

شیری که بر روی هر سیلندر تعبیه میشود باید متناسب با دهانه خروجی و گازی که در کپسول نگهداری می‌شود باشد.

با استفاده از آنالیزورها از ایمن بودن محل نگهداری اطمینان حاصل فرمایید.

بسیار حائز اهمیت است که در محل نگهداری چیزی وجود نداشته باشد که با اکسیژن واکنش داده و باعث ایجاد حریق شود. برای این کار باید مواد قابل اشتعال نظیر پلاستیک‌ها را تا حد امکان از کپسول‌های حاوی اکسیژن دور کنید. با استفاده از سنسورها یا آنالیزورها نیز می‌توانید از وجود گازهای بی‌رنگ و بوی خطرناک مطلع شوید. نکته بسیار مهم در رابطه با نگهداری سیلندر گاز مذکور برای مدت طولانی این است حتما محیط‌ را به انواع سنسورها مجهز کنید تا مطمئن شوید که به‌طور مرتب شرایط انبار را آنالیز می‌کنید. اما در حین استفاده از سیلندر یا نگهداری موقت آن آنالیزورهای دستی می‌توانند ایمنی شما را تا حد زیادی تضمین کنند.


 
منبع استخراج اکسیژن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

منبع استخراج اکسیژن موضوع این مطلب است. اما در ابتدا باید در مورد این عنصر توضیحات کاملی ارائه دهیم.

اکسیژن و منبع استخراج آن

در زبان فرانسوی به آن Oxygène گفته میشود دارای نماد شیمیایی o  است و عدد اتمی آن 8 است. به گروه 16 جدول تناوبی کالکوژن میگویند این عنصر در این دسته قرار دارد. نافلز است و از قویترین اکسید کننده ها به شمار می آید. اگر از لحاظ جرم این عنصر را بررسی کنیم میتوان گفت سومین عنصر فراوان در کیهان به شمار می آید.  این عنصر به دلیل واکنش پذیری بالایی که دارد معمولا به صورت دو اتمی دیده میشود. دو  اتم با یکدیگر وارد واکنش شده، به این ملکول دی اکسیژن میگویند. مکلول دو اتمی آن به شکل O2 است. در حالت طبیعی گازی بی رنگ و بو است و در هوایی که تنفس میکنیم حدود 21% وجود دارد. این گاز در پوسته زمین وجود دارد و شاید برایتان جال باشد که بدانید  تقریبا در ساختار نیمی از عناصر وجود دارد.

در فرآیند تنفس هوازی سلولها این گاز در واکنش سوختن شرکت میکند و در نتیجه انرژی مورد نیاز یاخته فراهم میگردد. این اتم در بسیاری از اندام های انسان مانند دندان و استخوان و همچنین در ترکیبات حیاتی مانند پروتئین ها و کربوهیدرات ها وجود دارد.

همه شما میدانید که بیشترین حجم از بدن انسان را آب فرا گرفته است، اکسیژن اصلی‌ترین عنصر سازنده آن است.

این گاز پرکاربرد را میتوان از فرایند فوتوسنتر تولید نمود.

فوتوسنتز

طی واکنشی که در آن نور خوشید آب و دی اکسید کربن را به O2 تبدیل میکند.

قبلا گفته شد که این گاز بسیار فعال است و کمتر دیده شده است که به صوررت آزاد و تک اتمی وجود داشته باشد. اکسیژن تنها به صورت دو اتمی وجود ندارد بلکه دارای دگرشکل های گوناگونی است  بعنوان مثال ازون یکی از دگرشکل های آن است.

کاربرد ازون

این ملکول اطرااف کره زمین را پوشانده است و از ورود نور فرابنفش خورشید به زمین جلوگیری میکند. نور فرابنفش برای برای موجوداتی که در زمین زندگی میکنند خطرناک است.

با وجود کاربرد مهم ازون در محافظت از زمین، این ملکول میتواند یک آلاینده به شمار بیاید چون محصول فرعی واکنش ممه دودها است.

روش تهیه گاز اکسیژن


این گاز را به دو صورت آزمایشگاهی و صنعتی تولید میکنند. در این بخش هر کدام را به اختصار توضیح میدهیم:

روش آزمایشگاهی برای تولید گاز

1-تجزیه گرمایی پتاسیم کلرات یا پتاسیم نیترات:

در این روش پتاسیم کلرات را حرارت میدهند و کاتالیزگر این واکنش اکسید های فلزات واسطه هستند. برای تکامل این گاز دما را از 400 درجه سانتیگراد به 250 درجه سانتی گراد کاهش میدهند.

از تجزیه سدیم کلرات در دمای بالا نیز میتوان این گاز را تولید نمود.

اگر پتاسیم پرمنگنات را تحت شرایطی در دمای بالا قرار بدهید قادر به تولید O2 است.

2-اکسید های فلزات سنگین:

دانشمندانی به نام های شیله و پریستلی طی آزمایشی برای تولید O2 ازHgO استفاده کردند.

3- پر اکسیدهای فلزی:

ازتجزیه حرارتی برخی از اکسید های فلزی این گاز را تهیه میکنند. مانند Ag2O و BaO2

4- در روشی که در بالا ذکر شد( استفاده از پتاسیم کلرات)، واکنش ممکن است خطرآفرین باشد، این واکنش شدیدا گرما زا بوده و  ممکن اسن باعث انفجار گردد.

روشی جایگزین و کم خطرتر وجود دارد، استفاده از هیدروژن پر اکسید.

طی این واکنش H2O2 به H2O و O2 تبدیل میشود.

روش صنعتی

در این روش هوا را تا مایع شدن خنک میکنند و سپس اجزای آن را با روش تقطیر جدا میکنند. این روش گازهای خالصی را تولید میکند ولی به انرژی بالایی نیاز دارد. این روش در ابتداری قرن 20 کشف شد. از این روش برای تولید گازهای خالص استفاده میکنند.

دو روش اصلی و صنعتی برای تولید آن وجود دارد، سالانه صد میلیون تن O2 از این روشها تولید میشوند:

  • روش اول تقطیر جزء به جزء هوای مایع است در این روش اکسیژن به صورت مایع باقی می ماند و نیتروژن گازی خارج میگردد.

2-در این روش که اصلیترین روش برای تهیه این گاز است هوای خشک را از درون غربال های ملکولی زئولیت عبور میدهند. این ملکول ها نیتروژن را به دام می‌اندازند و گاز خارج شده حدودا دارا ی90-93 درصد O2 است.

از این روش امکان تولید مداوم و پیوسته وجود دارد زیرا پس از کامل شدن چرخه بستر ها جابجا میشوند.

روش های دیگری برای تهیه آن وجود دارد برای مثال H2O را الکترولیز کرده و به گازهای سازنده آن تجزیه میکنند. این فرآیند توسط یک جریان متناوب صورت میگیرد و همچنین به الکترولیت قوی نیاز است که از یک بار قوی مانند NaOH و یا یک اسید قوی مانند H2SO4 استفاده میشود. دلیل استفاده از الکترولیت هدایت الکتریکی میباشد.

گاز تهیه شده را به روش های مختلفی ذخیره میکنند برای مثال در کپسول ها و یا سیلندر نگهداری میکنند.از لحاظ اقتصادی به صورت مایع ذخیره میگردد.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و تهیه این گاز  از طریق شماره‌‌های تماس موجود در سایت سپهر گاز کاویان با ما در ارتباط باشید.


 
کپسول گاز اکسیژن آزمایشگاهی چیست؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کپسول گاز اکسیژن آزمایشگاهی چیست ؟ سوالی که در این مطلب به آن پاسخ کامل داده خواهد شد.

کپسول گاز اکسیژن آزمایشگاهی

یکی از رایج ترین گازهای که در دسترس میباشد گاز اکسیژن است. خلوص گاز صنعتی و آزمایشگاهی را با درصد یا گرید مشخص می کنند.  اکسیژن در گرید های متفاوتی موجود میباشد گازهای آزمایشگاهی از خلوص بالایی برخوردار میباشند گرید 5 گاز ذکر شده گازی وارداتی است و گرید 3.5 گرید گاز داخلی است شارژ کپسول این گاز در اکثر کارخانه ها انجام پذیر است

این گاز در کپسول های با حجم های متفاوتی بنا به میزان مصرف مشتری به فروش میرسد رنگ کپسول این گازمشکی میباشد.

کاربرد کپسول گاز اکسیژن آزمایشگاهی

از این گاز در گرید آزمایشگاهی معمولا در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و یا به عنوان گاز کالیبراسیون استفاده میکنند. شایان ذکر است که خلوص این گازآزمایشگاهی به دلیل حذف تاثیر ناخالصی ها و عوامل ناخواسته در تحقیقات و کارهای آزمایشگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است و معمولا  در این شرایط به گازی با درصد خلوص بالا نیاز است. خلوص گاز اکسیژن گرید آزمایشگاهی از 99.95% شروع می شود تا خلوص های بالاتر 99.9995% که برای کاربردهای حساس و خاصی مثل عملیات کنترل فرایند، تجزیه و تحلیل فلزات، تولید نیمه هادی ها و ... مورد استفاده قرار میگیرد. البته گاهی اوقات کاربردها به گونه ای است که استفاده از این گاز در آزمایشگاه نیاز به خلوص بسیار بالا ندارد. اما گاهی در کاربردهای حساس تر ممکن است کوچکترین ناخالصی ها در این گاز کار را با مشکلات جدی مواجه سازد. پس بایستی حتما قبل از تهیه گاز مورد نیاز به حساسیت گاز توجه شود

گازهای آزمایشگاهی دارای درصد خلوص بالای 99% میباشد و درصد خلوص بالای 99% نیز دارای درجه بندی و گرید های گوناگونی است که این گرید ها باتوجه به کاربرد های آزمایشگاهی و درخواست مشتری مشخص میشود. استفاده از گاز های آزمایشگاهی باعث میشوند که ابزار آزمایشگاهی به صورت بهینه کار کند. همانطور که قبلا گفته شده است  هر چه خلوص گاز آزمایشگاهی بیشتر باشد کیفیت نتایج به دست آمده در آزمایشگاه نیز تحت تأثیر آن قرار داشته و بهتر خواهند شد نکته دیگر که لازم به ذکر میباشد این است که هرچه درصد خلوص گاز بیشتر باشد به معنی بیشتر بودن قیمت آن نیز میباشد

کیفیت کپسول گاز اکسیژن آزمایشگاهی

از آنجا که گازهای آزمایشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است  بنابراین کیفیت داشتن گازهای آزمایشگاهی نیز الزامی میباشد.  . برخی از مشتریان نسبت به کیفیت گاز که تهیه میکند بسیار حساس اند و برای هر سیلندر گازی که دریافت میکنند تضمین تقاضا می کنند سیلندرهای گاز خالص با توجه به تضمین ارائه دهنده و تولید کننده و یا با گواهی استاندارد معتبر تهیه می شوند

این امر در رابطه با گازهای مخلوط هم صادق میباشد گاز مخلوط نیز شامل طیف گسترده ای از سطوح کیفیت هستند که طبق گواهینامه های مختلف ارائه می شوند. رایج ترین مخلوط های گازی (نظیر مخلوط گازی جوشکاری) با استفاده از فناوری ویژه به صورت بهینه تولید می شوند. مخلوط های گازی انواع بسیار متنوعی دارند و برای کاربرد های مختلفی از جمله بسته بندی مواد غذایی یا مخلوط گازی لیزرمورد استفاده قرار میگیرد  و با توجه به نوع درخواست مشتری تهیه می شوند.

آن دسته از گازهایی که در دسته گازهای کالیبراسیون آزمایشگاهی قرار میگیرند نیازمند گواهینامه وآنالیز هستند که تضمینی بر کیفیت آنها برای کالیبره کردنه دستگاه مشتری باشد گازهای آزمایشگاهی باید دارای فشار و جریان ثابت باشند و قابل کنترلی باشند.

علاوه بر گاز های اکسیژن، هیدروژن هلیوم و آرگون، گاز هایی مانند گاز آمونیاک، گاز استیلن ، گازکلر، گاز مونو کسید کربن

 و …اگر مقئار خلوص آنها زیاد باشد نیز از جمله گاز های آزمایشگاهی به شمار می روند.

مشخصات گاز اکسیژن آزمایشگاهی خالص

این گاز اکسید کننده میباشد ودر تماس با مواد محترقه منجربه آتش سوزی میشود، مخزن گاز گفته شده تحت فشار است بنابراین به هیچ وجه مخزن نباید سوراخ شود،تخلیه سریع گاز ممکن است باعث یخ زدگی شود،این گاز ممکن است باعث ناراحتی چشمی و پوستی شود،تماس با اکسیژن مایع باعث سوختگی برودتی میشود

برای مصارف آزمایشگاهی و تخصصی بهتر است که از اکسیژن وارداتی با خلوص 99.999 استفاده شود.

غلظت گاز نام برده در هوا بدن انسان و در کل آب های زیر یزمینی متفاوت است در هوا ۲۱ درصد ,در بدن انسان ۶۲ درصد,در کل آب های زمین ۸۹ درصد می باشد

نکاتی که به هنگام استفاده از سیلندر این گاز ازمایشگاهی باید در نظر بگیرید این است که حتما از تجهیزات تقلیل فشار استفاده شود و بعد از هر استفاده شیر حتما بسته شود و همچنین بعد از خالی شدن کپسول مخازن نگهداری کپسول اکسیژن باید در مکانی خنک و همچنین دارای تهویه مناسب  و بدور از هرگونه مواد قلیایی و اسید نگهداری شود.بسیار حائز اهمیت است که تمامی سیلندر ها باید دارای کلاهک باشد و در محل خود ثابت گردد. ماکزیمم دمای محیط برای نگهداری سیلندر این گاز تحت فشار 52 درجه سانتیگراد می باشد.

نکته مهم در رابطه با گاز نام برده شده این است که این گاز در معرض روغن بسیار واکنش پذیر بوده و بشدت و به سرعت آتش گرفته و دمای بالایی خواهد داشت که حتی باعث ذوب شدن و انفجار سیلندر نگهداری گاز خواهد شد پس به هنگام استفاده از سیلندر باید به نکات ایمنی آن بسیار توجه شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کپسول گاز اکسیژن آزمایشگاهی با ما تماس بگیرید. تیم سپهر گاز کاویان همراه شما خواهد بود.


 
کپسول گاز اکسیژن خالص

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کپسول گاز اکسیژن خالص و شارژ آن موضوع این محتوا می‌باشد.

تفاوت اکسیژن آزمایشگاهی و صنعتی

همانطور که میدانید اصلی ترین کاربرد گازهای ازمایشگاهی در آنالیز و اندازه گیری میباشد. گازهای آزمایشگاهی در گرید های متفاوتی وجود دارد گرید های آزمایشگاهی بر اساس در صد خلوص آنها دسته بندی میشوند انتخاب نوع و میزان خلوص این گاز ها به نوع کاربردشان و درخواست مشتری بستگی دارد اما شایان ذکر است  هر چقدر درصد خلوص گازهای آزمایشگاهی بیشتر باشد باعث بهتر شدن نتایج کیفیت آزمایش می‌شود. همچنین  استفاده از این گازها منجربه افزایش دقت دستگاه‌ها میشود و کالیبراسیون دستگاه‌ها را راحت‌تر می‌کند. نکته حائز اهمیت این است که  این موضوع به‌خصوص در دستگاه‌هایی که با گازهای خطرناک و سمی سروکار دارند بسیار راحت‌تر است.

کپسول گاز اکسیژن

گاز اکسیژن خالص دارای مزیت‌هایی میباشد کپسول اکسیژن خالص سرعت واکنش های شیمیایی را افزایش میدهد و باعث افزایش بازدهی آنها می‌باشد این گاز از جمله گازهای گازهای خطرناک صنعتی و آزمایشگاهی به شمار میرود و آنها را در کپسول های اکسیژن نگهداری میکنند این کپسول ها با استفاده از مواد خاصی ساخته‌ می‌شوند و لازم است که برای ساخت آنها به نکات ایمنی فراوانی توجه شود. از گاز اکسیژن صنعتی اغلب برای جوشکاری و لحیم کاری استفاده میشود و نیز در تولید فیبر نوری یا بهبود عملکرد راکتورهای هسته‌ای مورد استفاده قرار میگیرد..

در صنعت پزشکی و آزمایشگاهی از این گاز برای پر کردن کپسول اکسیژن کمکی بیماران استفاده میشود. این گاز همچنین برای آب‌بندی آمپول‌ها و داروهای شیشه‌ای مورد استفاده قرار میگیرد. گفتنی است که درفرایندهای آزمایشگاهی در صورتی که نیاز به تخمیر گاز باشد، از این گاز به‌جای هوا استفاده می‌شود.

گاز اکسیژن با گرید های آزمایشگاهی را می‌توان برای کالیبراسیون دستگاه‌های آزمایشگاهی و افزایش دقت نتایج نیز استفاده کرد.

شارژ کپسول گاز اکسیژن

تمام کپسول های گازی آزمایشگاهی دارای تاریخ تولید و تاریخ تست می‌باشند هر کپسول از تاریخی که شارژ میشود به شرطی که از ان استفاده نکنید تاریخ انقضای خاصی برای آن در نظر گرفته نمیشود اما اگر از کپسول گاز خود استفاده نمیکینید دو راه حل برای تشخیص اینکه که کپسول پر است یا خالی وجود دارد

1.زمانی که از کپسول استفاده نمیکنید و مانومتر را از آن جدا میکنید از بسته شدن شیر به خوبی اطمینان حاصل فرماییدیکی از روش هایی که میتوان از این موضوع اطمینان حاصل کرد این است که دهانه ی شیر را پس از بستن با یک مقدار کف صابون یا مایع ظرفشویی  امتحان کنید از این طریق اگر شیر دارای نشتی باشد متوجه نشتی شیر میشویم

چرا بهترین روش برای نشت یابی استفاده از کف صابون میباشد ؟

 به این علت که در بعضی مواقع دیده شده با روش های دیگری مانند گرفتن آتش جلوی شیر و یا گرفتن سیگار روشن جلوی آن , دهانه ی شیر را تست میکنند. این کار بسیار بسیار خطرناک است و حتما توصیه این است که اگر میخواهید شیر را از نظر نشتی امتحان کنید ازکف صابون استفاده کنید و اگر مطمٔن شدید نشتی ندارد میتوانید کپسول را نگهداری کنید.

2.برای تشخیص اینکه کپسول گاز پر است یا خالی میتوان از یک مانومتر استفاده کرد و آن را به سیلندر وصل نمود و مشاهده کرد که گیج فشار در چه رنجی قرار دارد و لازم است که هر چند وقت یک بار آن را کنترل کنید.

تست هیدرواستاتیک کپسول گاز چیست؟

همانطور که میدانید بعد از اینکه مدتی از یک کپسول گاز استفاده میکیند بدنه کپسول کیفیت اولیه خود را از دست میدهد و منجر به خوردگی سیلندر از داخل میشود و این امر باعث میشود که آستانه تحمل فشار اولیه را نئاشته باشد حال برای رفع این مشکل و اطمینان از اینکه سیلندر فشار مورد نیاز ما را تحمل میکند مفهومی به نام تست هیدرواستاتیکی در صنعت مطرح شده است                                                                                                                                      

 

برای تست هیدرواستاتیک کپسول را به محل هایی که ابزار تست هیدرواستاتیک دارند برده میشود تا این کار را انجام دهند.

 

چه کپسول هایی باید دارای تست هیدرواستاتیک باشند؟

تمامی کپسول ها از جمله کپسول‌های آلومینیومی ، کپسول‌های کربن استیلن ، کپسول‌های فولادی و … همگی نیازمند تست هیدرواستاتیک هستند

 

تست هیدرواستاتیک کپسول گاز اکسیژن

برای انجام تست هیدرواستاتیک وضعیت فیزیکی داخل و خارج کپسول را به صورت چشمی مورد بررسی قرار می‌دهند سپس وضعیت گلویی کپسول و همچنین شیر آن را چک می‌کنند و در آخر توسط دستگاه مربوطه ، تست هیدرواستاتیک را انجام می‌دهند

تست هیدرواستاتیک سیلندرها امری بسیار مهم در صنعت می‌باشد زیرا بسیاری از کارخانه ها و همچنین مراکز شارژ گاز ، از شارژ سیلندر های تاریخ گذشته بدون تست امتناع می‌کنند و زمانی که سیلندرها از تست رد شوند اقدام به «برش » یا «از رده خارج کردن» سیلندر ها می‌کنند.

 


 
اکسیژن Oxygen

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

گاز اکسیژن برای ادامه حیات بسیار ضروری و مهم است علاوه بر این اکسیژن در بسیاری از فرآیندها و واکنش‌های شیمیایی دخالت دارد که بدون وجود این گاز امکان انجام و یا ادامه واکنش وجود ندارد. بنا به ضرورت یادگیری اطلاعات گاز اکسیژن و اینکه در چه واکنش هایی شرکت می‌کند و یا حتی تاریخچه اکسیژن و خواص این گاز تصمیم گرفتیم مطالبی را برای شما عزیزان جمع آوری نمائیم. شرکت سپهرگاز کاویان تامین کننده گاز اکسیژن در گریدهای آزمایشگاهی آماده ثبت سفارش شما در این زمینه می‌باشد.

اکسیژن(Oxygen)

گاز اکسیژن به وسیله نقش مهم و حیاتی که در زندگی موجودات زنده دارد شناخته شده و معروف می‌باشد.

در نبود گاز اکسیژن هیچ موجودی قادر به ادامه زندگی نمی‌باشد. اساسی ترین عنصر در انجام فرایندهای متابولیسمی و شیمیایی گاز اکسیژن است. میتوان گفت گاز اکسیژن رایج ترین گاز در پوسته زمین است. همچنین حدود 20 درصد از هوای تنفسی ما را اکسیژن شامل می‌شود.

 امروزه در جو زمین حدودا 21% گاز اکسیژن یافت میشود. گاز اکسیژن را میتوان از راه های گوناگونی سنتز نمود. در روش تجزیه فوتوشیمیایی ملکول های آب تجزیه و شکسته می‌شوند و ایجاد گاز اکسیژن می‌کنند. فوتوسنتز از راه های دیگر تولید گاز اکسیژن می‌باشد که این روش به وسیله گیاهان و باکتری ها انجام می‌پذیرد.

گفتنی است که گاز اکسیژن گازی واکنش‌پذیر و فراوان می‌باشد و در اکثر ترکیبات می‌توان گاز اکسیژن را پیدا کرد. دلیل اینکه گاز اکسیژن بسیار واکنش‌پذیر است را می‌توان به آرایش الکترونی آن که دارای دو جفت الکترون ناپیوندی است نسبت داد.

تهیه گاز اکسیژن

یکی از روش های تولید گاز اکسیژن به شیوه تقطیر میباشد. هوا توسط کمپرسورهایی وارد دستگاه میشود مقدار این هوا به میزان اکسیژنی که میخواهیم تولید کنیم بستگی دارد. در این روش چون طی چند مرحله انجام میپذیرد رطوبت و کربن مونوکسید و دی اکسید کربن نیز وجود دارد نخست باید این گازها و رطوبت را از آن جدا نمائیم. همانگونه که میدانید وقتی به زیر صفر گاهش میاید رطوبت به بلورهای یخ تغییر حالت میدهد و این رفتار را مونوکسید کربن و دی اکسید کربن در 70- الی 80- درجه از خود نشان میدهند.

برای تولید گاز اکسیژن رطوبت و گازهای اضافی هوا گرفته می‌شود. رطوبت هوا را به شیوه های مختلفی جدا می‌نمایند.

تولید گاز اکسیژن

شاید با صراحت تمام بتوان این جمله را بیان کرد که اکسیژن فراوان‌ترین عنصر پوسته‌ی زمین است. زیرا به جز اکسیژن موجود در هوا که ترکیب دوتایی از اتم اکسیژن(O2) و یا به صورت ترکیب سه تایی اتم اکسیژن است(اوزون O3) ، این اتم در واکنش با بسیاری از عناصر دیگر در سطح زمین و در آب و غیره وجود دارد. البته نکته قابل توجه در مورد این عنصر این است که اتم اکسیژن را نه تنها در کره‌ی زمین، بلکه در جهان هستی و در ستارگان دور دست نیز می‌توان یافت.

خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد گاز اکسیژن:

به طور کلی در فشار و دمای استاندارد یا شرایط STP دو اکسیژن با یکدیگر ترکیب می‌شوند و گازی بی رنگ و بدون بو را حاصل می‌کنند که دارای فرمول O2 است. اکسیژن در جدول تناوبی در گروه شش قرار دارد و همانطور که می‌دانید هر خانه در جدول تناوبی دارای خواص فیزیکی و شیمیایی خاصی است. گاز اکسیژن شدیدا واکنش پذیر و فعال می‌باشد. گاز اکسیژن یک اکسنده قوی است.

روش شناسایی گاز اکسیژن

اکسیژن یکی از پایه‌های اصلی احتراق می‌باشد، بنابراین از همین ویژگی اکسیژن برای شناسایی آن استفاده می‌کنند. گاز اکسیژنی که درون لوله آزمایش قرار دارد قابلیت این را دارد که کبریت نیمه افروخته را شعله‌ورتر کند و اگر امکان دمیدن آن بر روی زغال وجود داشته باشد، سبب شدت گرفتن سوختن می‌شود. این روش ساده‌ترین راه شناسایی گاز اکسیژن می‌باشد.

کاربرد اکسیژن:

بر اساس تحقیقات ملی توماس جفرسون از نظر فراوانی اکسیژن سومین عنصر در دنیا است .اما گفتنی است که به دلیل واکنش پذیری اکسیژن در جو اوایل زمین به نسبت کم می‌باشد . نکته‌ی قابل توجه این است که یک سری از گیاهان کربن دی اکسید را جذب و اکسیژن را به بیرون انتقال می‌دهند. که به این عمل فتوسنتز گفته می‌شود. نیاز ما به اکسیژن در زندگی امروزه بسیار زیاد است اما گفتنی است که تشکیل اکسیژن در اتمسفر در حد یک فاجعه می‌باشد. جو جدید منجر به‌ انقراض بی‌هوازی‌ها و ارگانیسم‌هایی است که نیازی به اکسیژن ندارند. بی هوازی‌ها برخلاف خیلی از موجودات زنده دیگر در حضور اکسیژن نمی‌توانند زنده بمانند که در عصر جدید این بی‌هوازی‌ها از بین رفته‌اند. همانطور که گفته شد بعد از هیدروژن و هلیوم سومین عنصر فراوان در جهان، اکسیژن می‌باشد.چیزی که در مورد اکسیژن باید دانست این است که در دما و فشار معمول دو اتم اکسیژن به صورت دی اکسید، یک گاز بی‌رنگ و بی‌بو با فرمول O به هم وصل می‌شوند.(سپهر گاز کاویان تامین کننده اکسیژن می‌‍‌‌‌باشد.)

کاربرد اکسیژن در صنعت پزشکی :

کاربرد اکسیژن در صنعت پزشکی را با این جمله آغاز می‌کنیم که گاز اکسیژن از پر مصرف‌ترین و پر کاربرد‌ترین گازها در صنعت پزشکی است و از گاز اکسیژن در بسیاری از بخش‌های بیمارستان مانند بخش بستری بیمار، اتاق عمل، بخش ریکاوری (اتاق مراقبت بعد از عمل )، بخش بیماران قلبی، بخش زایمان، بخش نوزادان و اورژانس استفاده می‌شود. نکته قابل توجه در مورد گاز اکسیژن این است که این گاز از نظر انفجار و احتراق بسیار خطرناک است و واکنش اکسیژن با هیدروژن گرماده می‌باشد. جالب است بدانید که سلول‌های بدن انسان برای تنفس هوازی به اکسیژن نیاز دارند تا بتوانند انرژی‌های مورد نیاز از غذاهای خورده شده را دریافت کنند. پس گفتنی است که اکسیژن مکمل برای بیمارانی که دارای اختلالات تنفسی مانند آمفیزم هستند بسیار ضروری می‌باشد. گفتنی است که اکسیژن اضافی برای بیماران جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد که معمولا برای اقدامات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد به این صورت است که دستگاه‌های قلب و ریه عملکرد حیاتی خود را ادامه می‌دهند. کاربرد دیگر اکسیژن این است که از اکسیژن می‌توان برای از بین بردن باکتری‌هایی بی‌هوازی که در اثر قرار گرفتن در معرض مقدار کافی گاز اکسیژن از بین می‌روند استفاده کرد در واقع اکسیژن کاربرد ضدعفونی کننده دارد (سپهر گاز کاویان تامین کننده کپسول‌های اکسیژن طبی برای مصارف پزشکی می‌باشد.)

کاربرد اکسیژن در کوهنوردی :

از آنجایی که فشار اکسیژن در ارتفاعات بالا افزایش پیدا می‌کند کوهنوردان در ارتفاعات زیاد برای مقابله با کمبود فشار اکسیژن (O2) از مخازن اکسیژن فشرده استفاده می‌کنند

کاربرد اکسیژن در صنعت فولاد :

در صنعت فولاد از اکسیژن برای واکنشی که کربن را به گاز دی اکسید کربن تبدیل کند استفاده می‌شود این کار در دماهای بالا در کوره‌های‌ بلند انجام می‌شود. دی اکسید کربن تولید شده موجب کم شدن اکسیدهای آهن به ترکیبات خالص آهن می‌شود.

کاربرد اکسیژن درجوشکاری:

گفتنی است که در صنعت جوش از گاز اکسیژن برای جوشکاری‌هایی که شامل فلز می‌باشند و نیاز به درجه حرارت بالا دارند مانند مشعل‌های جوشکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد

کاربرد اکسیژن در هوافضا:

اکسیژن مایع، در صنعت هوافضا به عنوان یک ماده اکسید کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد، واکنش اکسیژن مایع با هیدروژن مایع رانش فوق العاده‌ای را که برای پرواز، لازم است تولید می‌کند. نکته قابل ذکر این است که در لباس فضانوردان تقریباً اکسیژن خالص وجود دارد.

کاربرد اکسیژن در پتروشیمی:

کاربرد اکسیژن در صنعت این است که از آن برای تخریب ترکیبات هیدروکربن استفاده می‌شود که در نتیجه با گرم شدن آن‌ها از هم جدا می‌شوند. لازم به ذکر است که این فرایند برای ایجاد احتراق مورد استفاده قرار می‌گیرد که معمولاً با آزاد کردن آب و دی اکسید کربن نیز همراه می‌باشد، اما همچنین می‌تواند هیدروکربن‌ها استیلن، پروپیلن و اتیلن را تولید کند.

کاربرد اکسیژن در آب و فاضلاب:

اکسیژن در گیاهان تصفیه فاضلاب و تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.به این صورت که از طریق آب مجبور می‌شود تا تولید باکتری‌هایی را که مواد زائد موجود در آب را متابولیزه می‌کنند، افزایش دهد.

کاربر اکسیژن در حمل و نقل:

گاز اکسیژن (O2) برای تولید انرژی در مواردی که به منبع تغذیه خود متصل نیستند، مانند ژنراتورها و وسایل نقلیه مورد نیاز است.

نکته:

تنفس در هوای پاک که شامل مقدار مناسبی گاز اکسیژن و گازهای دیگر است باعث شادابی و سرحالی می‌شود. بنابراین بهتر است تا حدامکان هنگام خواب درها و پنجره‌ها را باز بگذاریم تا هوا در اتاق جریان پیدا کند و اکسیژن لازم به بدن برسد. هرگز هنگام خواب، صورتتان را با پارچه یا چیز دیگری نپوشانید زیرا این کار از رسیدن هوای تازه به ریه‌ها جلوگیری می‌کند. وقتی جمعیتی انبوه در یک محیط بسته حضور داشته باشند، اکسیژن هوا کم و دی اکسیدکربن افزایش می‌یابد در نتیجه انسان احساس ناراحتی و خفگی می‌کند. در فصل زمستان هرگز نباید در اتاق‌های در بسته‌ای که بخاری در آن روشن است خوابید، مواد سوختنی هنگام سوختن، اکسیژن هوا را مصرف کرده، دی‌اکسید کربن و منواکسید کربن تولید می‌کنند. منواکسید کربن گازی سمّی است و باعث خفگی می‌شود.

نکات ایمنی اکسیژن:

به هنگام استفاده از سیلندر گاز اکسیژن باید به چند نکته دقت شود که در این مطلب این نکات ایمنی مهم، درمورد گاز اکسیژن را شرح می‌دهیم. به هنگام استفاده از سیلندر اکسیژن باید شیرها به آرامی باز و بسته شود و باید بعد از تخلیه اکسیژن شیر سیلندر کامل بسته شود؛ باید به این نکته توجه کرد که سیلندرهای گاز اکسیژن نباید در معرض مستقیم نور آفتاب و جوشکاری و دمای محیط بالاتر از C ˚ 65 قرار بگیرد همچنین گفتنی است که برای روان شدن شیرهای سیلندرها و مهره‌ها استفاده از روغن کاری، چربی و گریس ممنوع می‌باشد زیرا تماس اکسیژن با روغن و گریس منجر به آتش‌سوزی می‌شود. از غلتاندن سیلندر اکسیژن روی زمین جدا خودداری شود. برای نگهداری سیلندرهای اکسیژن باید آنها را به صورت افقی قرار دهید و برای جلوگیری از افتادن آن سیلندرها را به کمک زنجیر یا تسمه ببندید. رعایت نکات ایمنی به هنگام استفاده از سیلندر گاز اکسیژن بسیار ضروری است پس نباید آنها را دست کم بگیرید. به این نکته باید توجه شود که زمانی که سیلندر اکسیژن را از داخل ماشین پایین می‌آورید و آن را تخلیه می‌کنید به سیلندر صدمه‌ای وارد نشود. هنگام کار کردن با سیلندر اکسیژن تحت فشار به هیچ عنوان در مقابل مانومتر نایستید. اگر در سیلندر اکسیژن نشتی مشاهده کردید دیگر از آن استفاده نکنید و باید سیلندر را از فضای ساختمان خارج کنید و با عرضه کننده سیلندر گاز اکسیژن تماس بگیرید. در مکان‌هایی که دارای مدار الکتریکی است نباید سیلندر گاز اکسیژن را قرار دهید.

به این نکته توجه شود تجهیزاتی که در ارتباط با گاز اکسیژن استفاده می‌شوند باید از موادی ساخته شده باشند که با اکسیژن و مقدار فشار اکسیژن نمونه سازگار باشد به عنوان مثال در انتخاب رگولاتورها باید به این نکته توجه شود. نکته دیگر این است که زمانی که کار با سیلندر تمام شد کلاهک سیلندر باید بسته شود. از آن‌جایی که گاز اکسیژن بخش زیادی از هوا را تشکیل می‌دهد و عنصر مهمی برای حیات است اما اگر اکسیژن را در فشار بالا تنفس کنیم به سلامتی انسان آسیب وارد می‌شود. گفتنی است که ماندن در معرض اکسیژن خالص به مدت طولانی بر ریه و شبکه‌های عصبی انسان تاثیر می‌گذارد و آسیب‌های ناشی از آن شامل آماس شش، کاهش ظرفیت آسیب به بافت‌های ششی و تاثیر بر شبکه‌های عصبی مانند کاهش بینایی، تشنج و اغما می‌باشد. لازم به ذکر است مصرف گاز اکسیژن طبی باید با تجویز و دستور پزشک انجام شود. 

نقش اکسیژن در محیط زیست:

اکسیژن در جو کره زمین

اکسیژن در حال حاضر 21درصد از جو کره زمین را تشکیل می‌دهد. راه‌های تولید اکسیژن بسیار زیاد است. فرایند تجزیه فتوشیمیایی که در آن مولکول‌های آب توسط اشعه ماورای بنفش شکسته می‌شود تقریبا1-2 درصد از اکسیژن ما را تشکیل می‌دهند. لازم به ذکر است که فرایند دیگری که توسط گیاهان و باکتری های فتوسنتز به تولید اکسیژن می‌انجامد فتوسنز می‌باشد.

CO2+H2O+hν→+O2

تاثیر اکسیژن بر سلامت انسان:

همانطور که همه ما می‌دانیم اکسیژن منبع حیات انسان می‌باشد. ممکن است اگر از ما بپرسند مهم‌ترین مایع بدن انسان چیست در جواب بگوییم خون اما باید بدانید که دلیل اصلی این جواب حول محور انتقال اکسیژن می‌باشد. انسان موجودی هوازی می‌باشند و به اکسیژن برای آزاد کردن انرژی و ادامه دادن زندگی نیازمند است. بدون اکسیژن بدن توانایی آزاد سازی انرژی موجود در مواد غذایی را ندارد و اگر اکسیژن نباشد ما خواهیم مُرد. با هر تنفس انسان هوا وارد شش‌ها می‌شود و خون اکسیژن را به سلول‌های بدن می‌رساند. 

حمل و انبارش گاز اکسیژن:

در این بخش الزاماتی که در مورد حمل و نقل گاز اکسیژن باید به آن توجه کنید ارائه شده است، در مورد سیلندر اکسیژن باید به این نکته توجه کنید که شیر سیلندر به آرامی باز و بسته شود، زیرا باز کردن سریع شیر به خصوص شیر سیلندر اکسیژن باعث خروج سریع گاز اکسیژن در یک لحظه خواهد شد در ضمن توجه شود که شیر سیلندر را تا حدی باز و بسته کنید که جریان گاز قطع شود و فشار بی‌مورد وارد سیلندر نشود زمانی که می‌خواهید شیر کپسول اکسیژن را باز کنید دقت شود که فشارسنج( گیج فشار) رو به روی نفر نباشد تا از خطر احتمالی شکستن مانومتر و برخورد به داخل چشم فرد یا افرادی که در اتاق هستند جلوگیری شود. بازرسی شیلنگ، رگولاتور، بدنه سیلندر از هرگونه آسیب دیدگی به طور منظم ضروری است. همیشه تمام سیلندرها را پر در نظر بگیرید. سیلندرها را در جای خشک و خنک نگهداری کنید و از نور مستقیم و گرمای زیاد محافظت کنید. توجه داشته باشید که سیلندرهای پر و خالی را از هم تفکیک کنید. مواد قابل اشتعال و آتش‌گير را به هیچ عنوان در نزدیکی سيلندرهاي تحت فشار قرار ندهید. توجه داشته باشید که براي روان شدن شير و مهره‌ها مربوط به گاز اكسيژن به هيچ عنوان از روغنكاري، چربي و گريس استفاده نشود زيرا ، تماس روغن و گريس با اكسيژن منجر به انفجار می‌شود. درصورتی که اطراف شيرهاي كپسول اكسيژن آلودگی یا چربی مشاهده کردید به سرعت آن را بر طرف کنید. هنگام تخلیه و بارگیری از پرتاپ کردن کپسول اکسیژن اکیداً خوداری شود و بسیار دقت شود که کپسولی که روی پای خود ایستاده است واژگون نشود و زمانی که قصد استفاده از اکسیژن را ندارید کلاهک محافظ شیر را از آن جدا نکنید. لازم به ذکر است که به هیچ عنوان سیلندر اکسیژن را به وسیله موتور سیکلت و یا وسیله نقلیه مشابه حمل نکنید. از ضربه زدن به شير و رگولاتور سيلندر خودداري كنيد. سيلندر گاز را کامل به صورت عمودی و ایستاده نگهداری کنید و به كمك تسمه يا زنجير از افتادن آن‌ها جلوگيري كنيد. از غلتاندن سيلندر روي زمين خودداري كنيد. براي جابجايي سيلندرها از چرخ دستي مخصوص اين كار استفاده كنيد. از تماس دست، لباس يا دستكش آغشته به روغن يا گريس هنگام حمل سیلندر و استفاده از گاز اکسیژن خودداري فرمایید.

تامین اکسیژن آزمایشگاهی

تولید اکسیژن آزمایشگاهی به منظور اهداف تحقیقاتی و پزشکی که نیازمند اکسیژن با درصد خلوص بالاست انجام می‌شود. اکسیژن در گریدهای مختلف به بازار عرضه می‌شود.

فروش گاز اکسیژن

سپهر گاز کاویان آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد است و در زمینه تولید و توزیع گاز اکسیژن آزمایشگاهی با درصد خلوص بالا جهت مصرف صنایع مختلف، مخلوط گازی (تولید گازهای کالیبراسیون با تکیه بر اخذ گواهینامه Iso17025) با کیفیت و خلوص بالا و همچنین کالیبره کردن تمامی تجهیزات وابسته به صنایع مختلف فعال می‌باشد. گاز اکسیژن در تانک‌های مایع نیز شارژ می‌شود و گفتنی است که گاز اکسیژن به‌ صورت مایع برای کارخانه‌های اکسیژن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید گاز اکسیژن

شرکت سپهر گاز کاویان یکی از مراکز فروش گاز اکسیژن آزمایشگاهی با درصد خلوص بالا به همراه سرتیفیکیت معتبر و آنالیز در ایران می‌باشد. متقاضیان گاز اکسیژن آزمایشگاهی در سراسر کشور می‌توانند برای خرید گاز اکسیژن از طریق شماره تماس‌های درج شده با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

قیمت گاز اکسیژن

رنگ کپسول‌های اکسیژن برای مصارف گوناگون متفاوت است کپسول اکسیژن آزمایشگاهی به رنگ مشکی و کپسول اکسیژن طبی به رنگ سفید می‌باشد. به هنگام خرید کپسول اکسیژن باید دقت شود اسم اکسیژن هم به صورت O2، هم به شکل Oxygen و هم اکسیژن بر روی سیلندر نوشته شده باشد و بسیار ضروری است مشخصات کامل گاز بر روی لیبل یا رنگ آمیزی آن حک شود. گفتنی است که این مشخصات شامل اطلاعات استاندارد، تاریخی که کپسول شارژ شده، نوع و اسم گاز، خطرناک بودن گاز و سمی و یا غیر سمی بودن گاز می‌شود. برای اطلاع از قیمت گاز اکسیژن در حجم‌های مختلف و خرید گاز اکسیژن آزمایشگاهی می‌توانید به شماره واتساپ09128699025 پیام دهید و اطلاعات کامل را از کارشناسان فروش ما بگیرید.

اکسیژن|فروش گاز اکسیژن|گاز اکسیژن خالص|فروش گاز Oxygen|اکسیژن طبی

گاز اکسیژن|شارژ گاز اکسیژن|اکسیژن وارداتی|O2|Oxygen قیمت اکسیژن

شرکت سپهر گاز کاویان تامین کننده اکسیژن با خلوص‌های 99درصد، 99.5 درصد، 99.95 درصد، 99.99 درصد و99.999 درصد می‌باشد.

کپسول اکسیژن و همچنین تجهیزات مربوط به کپسول اکسیژن مانند رگولاتور و .. در سپهر گاز کاویان به فروش می‌رسد.

حجم سیلندر و کپسول‌های موجود برای شارژ گاز اکسیژن در شرکت سپهر گاز کاویان عبارت است از: 5لیتر، 10 لیتر، 20 لیتر، 40 لیتر و 50 لیتر.

هدف شرکت سپهر گاز کاویان همواره تولید گازهای با خلوص بالا و قیمت مناسب متناسب با نیاز مصرف کنندگان می‌باشد.

برای ارتباط با کارشناسان ما و ثبت سفارش می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.