دی اکسید کربن CO2

گاز دی ‌اکسید کربن CO2
دی اکسید کربن دارای چه ویژگی هایی می‌باشد؟ گاز دی ‌اکسید کربن یا گاز کربنیک با فرمول شیمیایی CO2، در غلظت‌های معمولی بی بو اما در غلظت‌های بالا بوی تند و اسیدی دارد. برخلاف اکسیژن که آتش را شعله ور می‌کند، این گاز باعث خفگی آتش می‌شود. به همین خاطر است که از این گاز در کپسول‌های آتش نشانی استفاده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید گاز دی اکسید کربن، استعلام قیمت این گاز و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.


گاز دی ‌اکسید کربن که به آن گاز کربنیک هم گفته می‌شود با فرمول شیمیایی CO2، از ترکیب کربن با اکسیژن حاصل می‌شود. به بیان دیگر می‌توان گفت که این گاز از منابع طبیعی از جمله آتشفشان‌ها، چشمه‌های آب گرم، ذخایر نفت، گاز طبیعی و … به دست می آید.

دی اکسید کربن مهمترین گاز گلخانه‌ای در جو زمین است که غلظت آن در جو به سرعت افزایش یافته و منجر به گرم شدن کره زمین می‌شود. همچنین خوب است بدانید که حدود 0.03 درصد از حجم هوا را این گاز تشکیل می‌دهد.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: گاز دی اکسید کربن چیست؟

مشخصات دی ‌اکسید کربن CO2

  • مایع
  • بی رنگ
  • غیر قابل اشتعال
  • دارای طعم خفیف
  • در غلظت های بالا خفه کننده (اختناق آور)
  • چگالی سنگین تر از هوا
  • بدون بو در غلظت های معمولی
  • دارای بوی تند و اسیدی در غلظت های بالا
  • تراکم بیشتر از هوا
  • نسبتا ارزان قیمت

منابع گاز دی ‌اکسید کربن CO2
دی اکسید کربن از منابع مختلفی تهیه می‌شود، به عنوان یک محصول فرعی گازی از فرآیندهای تخمیر، کوره آهک و چشمه های طبیعی دی اکسید کربن و همچنین از ساطع شدن گاز از عملیات شیمیایی به دست می‌آید. اخیرا دی اکسید کربن از نیروگاه ها به عنوان محصول فرعی گازی گرفته می شود.


قیمت گاز دی اکسید کربن خوراکی
شرکت سپهر گاز کاویان مفتخر است انواع گازهای خالص آزمایشگاهی و صنعتی، از جمله گاز دی اکسید کربن برای مصارف آزمایشگاهی، خوراکی و صنعتی را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت به مشتریان خود ارائه نماید. محاسبه قیمت گاز بر اساس حجم و نحوه دریافت آن انجام می شود. 

شارژ کپسول دی اکسید کربن
خرید گاز دی اکسید کربن همراه با کپسول و سیلندر جدید
مشخصات لازم برای خرید گاز دی اکسید کربن
خرید گاز دی اکسید کربن
در زمان خرید گازها حتما از سلامت سیلندر اطمینان یابید. این مجموعه در کنار ارائه کپسول های گاز و تجهیزات مورد نیاز برای به کار گیری آن ها، تست سلامت سیلندرها را نیز در لیست خدمات خود جای داده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید گاز دی اکسید کربن، استعلام قیمت این گاز و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.


 
دی اکسید کربن CO2

گاز دی اکسید کربن از گازهای آلاینده و گلخانه ای به شمار می‌آید این گاز کاربردهای زیادی در صنعت دارد. ما در اینجا سعی داریم مطالبی درمورد گاز دی اکسید کربن، ترکیبات کربن دی اکسید، نحوه تولید CO2 و خواص فیزیکی و شیمیایی این گاز به شما ارائه دهیم. سپهرگازکاویان تامین کننده گازهای خالص از جمله گاز دی اکسید کربن در گریدهای گوناگون و آزمایشگاهی می‌باشد. 

دی اکسید کربن(CO2) چیست

گاز دی اکسید کربن را می‌توان گازی بی‌رنگ و بی‌بو به شمار آورد این گاز برای تداوم زندگی بر روی زمین ضروری و لازم می‌باشد.

دی اکسید کربن مجموعا از سه اتم تشکیل شده است. سهم این گاز در اتمسفر زمین بسیار کم است حدودا غلظتی به میزان 0.04% را دارد. منشاء گاز دی اکسید کربن که نام دیگر آن را می‌توان کربن دی اکسید دانست در آتشفشانها، چشمه های آب گرم و حتی گاز دی اکسید کربن می‌تواند از سنگ هایی که دارای مقداری کربن هستند آزاد شود بدین صورت که این سنگ ها باید در آب و اسید حل گردند.

منبع اصلی کربن را گاز دی اکسید کربن موجود در جو می‌دانند. گفتنی است که برخی گیاهان و باکتری ها با استفاده از نور خورشید فوتوسنتز می‌کنند که برای سنتز کربوهیدراتها توسط گاز دی اکسید کربن و آب انجام می‌پذیرد.

همانگونه که میدانید حاصل فرایند تنفس در جانداران، گاز دی اکسید کربن است و این گاز در جانداران خشکی زی به هوا و در جانداران آبزی به آب انتقال می یابد.

کاشف دی اکسید کربن که بود

یک شیمیدان و پزشک اسکاتلندی به نام جوزف بلک برای نخستین بار دی اکسید کربن را در 1750 کشف کرد. این گاز رنگ و بو ندارد و به مقدار بسیار کمی خاصیت اسیدی دارد و مشتعل نمی‌شود.

تهیه گاز دی اکسید کربن

در واقع تولید گاز دی اکسید کربن به شش روش انجام می‌پذیرد:

اولین روش تولید گاز دی اکسید کربن از واکنش سوختن هیدروکربن‌ها می‌باشد. روش دیگر تولید گاز دی اکسید کربن از متان می‌باشد همچنین این گاز را می‌توان بعنوان محصول جانبی در شرکت های تولید نوشابه نیز بدست آورد.

از تجزیه گرمایی کربنات کلسیم گاز دی اکسید کربن حاصل می‌شود. گفتنی است که دی اکسید کربن را بعنوان محصول جانبی در تهیه فسفات سدیم جداسازی می‌کنند راه دیگر برای تولید گاز کربن دی اکسید استفاده از بخارات حاصله از اسیدی کردن سنگ آهک می‌باشد.

CO2 یا کربن دی اکسید در حقیقت محصول واکنش سوختن می‌باشد. بازدم انسان نیز دارای گاز کربن دی اکسید است.

خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد دی اکسید کربن

نماد شیمیایی یا فرمول گاز دی اکسید کربن CO2 می‌باشد که همانگونه که می‌دانید از دو نوع عنصر اکسیژن و کربن حاصل شده است. دی اکسید کربن یک گاز بی رنگ و بی بو است که اگر غلظت آن در محیط کم باشد اثر سمی زیادی ندارد، گفتنی است هنگامی که غلظت گاز دی اکسید کربن زیاد می‌شود دارای بوی تند اسیدی می‌گردد.

هنگامی که دما و فشار استاندارد است چگالی این گاز را می‌توان برابر با ۱٫۹۸KG/M۳ در نظر گرفت که این مقدا تقریبا 1.5 برابر چگالی هوا است. دی اکسید کربن در حالت معمولی قابل اشتعال نیست اما این گاز می‌تواند عناصری مانند فلزات(منیزیم)را مشتعل کند.

یخ خشک به طور معمول دی اکسید کربن جامد است و در صنعت به عنوان سرد کننده کاربرد دارد این ماده نخستین بار توسط یک شیمیست فرانسوی کشف گردید.

روش‌های شناسایی گاز دی اکسید کربن

دی اکسید کربن معمولاً به دو روش قابل شناسایی می‌باشد. روش اول این است که گاز دی اکسید کربن را در لوله آزمایش جمع آوری می‌کنند و کبریت شعله‌ور را درون لوله آزمایش برعکس وارد می‌کنند. به دلیل عدم حضور اکسیژن، کربن دی اکسید سبب خاموش شدن آتش چوب کبریت می‌شود. روش دیگر اینکه آب آهک که محلولی بی‌رنگ است در حضور گاز کربن دی اکسید شیری رنگ می‌شود.

کاربرد دی اکسید کربن

 دی اکسید کربن کاربردهای صنعتی و غیر صنعتی بسیاری دارد که در اینجا به چند مورد از کاربردهای اصلی این گاز می‌پردازیم شاید اینطور به نظر بیاید که گاز کربن دی اکسید خطرناک و بدون استفاده است اما لازم به ذکر است که این گاز کاربردهای صنعتی بسیاری دارد. کربن دی اکسید در جوشکاری به عنوان یک گاز بی‌اثر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کربن دی اکسید به عنوان آتش خاموش کن هم قابل استفاده است.گاز تحت فشاری که در اسلحه‌های هوا استفاده می‌شود کربن دی اکسید می‌باشد. از کربن دی اکسید به عنوان یک ماده‌ی شیمیایی برای حلال‌ها استفاده می‎کنند و گفتنی است که به آب‌های آشامیدنی و نوشابه‌های گازدار به ویژه نوشیدنی‌هایی مثل آبجو و شراب گاز کربن دی اکسید تزریق می‌شود.

 باید گفت که دی اکسید کربن جامد به عنوان یخ خشک مورد استفاه قرار می‌گیرد همچنین در یخچال‌های حمل بار مواد غذایی برای جلوگیری از فساد مواد غذایی از گاز کربن دی اکسید استفاده می‌شود. این ماده‌ی پرکاربرد (دی اکسید کربن) در سنتز سوخت‌ها و مواد شیمیایی هم کاربرد دارد همچین باید گفت که به عنوان یک ماده خام در تولید مواد شیمیایی نقش دارد. منبع اصلی کربن برای ادامه حیات روی کره‌ی زمین دی اکسید کربن است. گیاهان برای فتوسنتز کردن کربوهیدرات‌های کربن دی اکسید و آب از انرژی نوری استفاده می‌کنند. تولید دی اکسید کربن به دو روش طبیعی و شیمیایی صنعتی صورت می‌گیرد به عنوان مثال: از طریق آبشش ماهی‌ها، ریه حیوانات و نیز از بازدم ما انسان‌ها کربن دی اکسید تولید می‌شود. گاز کربن دی اکسید کاربردهای صنعتی و غیر صنعتی گوناگونی دارد. شاید گاز کربن دی اکسید را خطرناک بدانید و تصور کنید که این گاز کاربردی نمی‌باشد اما باید بدانید که این‌طور نیست و این گاز کاربردهای صنعتی بسیاری دارد.

کربن دی اکسید در فرایند پوسیدگی مواد آلی و نیز در فرایند تخمیر قندها در نان و نوشیدنی‌هایی مانند آبجو و شراب تولید می‌شود همچنین کربن دی اکسید از سوختن چوب و سایر مواد آلی و نیز سوخت‌های فسیلی مانند: نفت، گاز طبیعی، زغال سنگ تولید می‌شود. گفتنی است که کربن دی اکسید در برخی فرایندها به صورت یک محصول جانبی تولید می‌شود برای مثال می‌توان تولید هیدروژن را نام برد که در این فرایند متان به دی اکسید کربن تبدیل می‌شود. در تولید سدیم فسفات هم دی اکسید کربن به صورت محصول جانبی تولید می‌شود. از کاربردهای دیگر دی اکسید کربن این است که از بخارات دی اکسید کربن به منظور اسیدی کردن دولومیت استفاده می‌شود.

با توجه به کاربردهایی که در متن بالا در مورد گاز دی اکسید کربن گفته شد، نتیجه گرفته می‌شود که گاز دی اکسید کربن در صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوالی که ممکن الان در ذهن بسیاری از خواننده‌های این مطلب باشد این است که اگر گاز دی اکسید کربن به صورت طبیعی تولید می‌شود پس دیگر چه نیازی به تولید گاز دی اکسید کربن به صورت تجاری می‌باشد؟

جواب این سوال که چرا باید تولید تجاری دی اکسید کربن داشته باشیم درحالی که این گاز به صورت طبیعی تولید می‌شود این است که گاز دی اکسید کربن که در هوا وجود دارد و یا حاصل سوختن است برای مصارف تجاری کافی نمی‌باشد در نتیجه به تولید تجاری گاز دی اکسید کربن نیازمند می‌شویم و درنهایت تولید گاز دی اکسید کربن نیازمند گازی است که دارای غلظت بالایی از گاز دی اکسید کربن (CO2) باشد. گفتنی است که یکی از روش‌های تولید گاز دی اکسید کربن به وسیله گیاهان صنعتی می‌باشد به عنوان مثال یکی از منبع اصلی تولید کربن دی اکسید، ذرت می‌باشد.

نکات ایمنی دی اکسید کربن

به هنگام کار با گاز دی اکسید کربن و سیلندر گاز دی اکسید کربن باید به نکات ایمنی مربوط به این گاز توجه شود تا از بروز مشکل جلوگیری شود. در این بخش به بررسی توصیه‌های مربوط به گاز دی اکسید کربن می‌پردازیم. زمانی که گاز دی اکسید کربن در محیط کار وجود دارد باید از واحد ایمنی پرمیت گرفته شود. باید توجه شود که اگر میزان دی اکسید کربن در هوا از1/5 در صد حجمی بیش‌تر باشد افراد باید به سرعت محل را ترک کنند. نکته قابل ذکر این است که کربن دی اکسید به دلیل بر هم زدن تعادل اسید و باز و نیز ترکیب شدن با هوا اثر تخریبی بر بدن دارد که این بسیار خطرناک است. باید توجه د اشته باشید که فرد مصدوم و گاز گرفته بر اثر گاز دی اکسید کربن را باید سریعا به فضای آزاد و هوای تازه منتقل کنید. همانطور که می‌دانید گاز CO2 غیر قابل اشتعال است و از گاز دی اکسید کربن در کپسول‌های آتش نشانی به منظور خاموش کردن آتش ناشی از وسایل برقی استفاده می‌شود. توجه د اشه باشید در صوتی که مخزن حاوی گاز کربن دی اکسید دچار انفجار شد با پاشیدن آب بر روی مخزن کپسول را خنک کنید. اگر با گاز کربن دی اکسید دچار مسمومیت شوید علائمی مانند سرگیجه، سردرد، بالا رفتن فشار خون و افزایش ضربان قلب خواهید داشت. در موقعیت و مکانی که احتمال نشتی و خطر گاز دی اکسید کربن وجود داشت ضروری است که سیستم تهویه را تقویت کنید. از آنجایی که CO2 اثر سرد کننده دارد در صورت تماس با کربن دی اکسید مایع, از دستکش و لباس حفاظتی عایق استفاده کنید. دی اکسید کربن از هوا سنگین‌تر است و به همین دلیل در مناطق پست و فروافتاده مانند گودال‌ها, کانال‌ها و... قرار می‌گیرد. ضروری است به هنگام کار با گاز دی اکسید کربن از ماسک تنفسی مخصوص استفاده شود تا از اثرات سمی و کشنده این گاز جلوگیری شود. برای جلوگیری از اثرات سمی و کشنده گاز کربن دی اکسید ضروری است که از ماسک تنفسی مخصوص استفاده کنید. گفتنی است در مکان‌هایی که احتمال نشتی گاز کربن دی اکسید وجود دارد ضروری است که از ماسک تنفسی مخصوص استفاده کنید. نکته حائز اهمیت در رابطه با گاز کربن دی اکسید این است که غلظت‌های سمی و کشنده گاز کربن دی اکسید فاقد علایم هشدار دهنده‌ می‌باشد. گازCO2 در فضاهای بسته منجر به خفگی و مرگ خواهد شد. در صورت تماس گاز کربن دی اکسید با پوست و چشم فورا محل آلودگی را با آب فراوان شستشو دهید و به پزشک مراجعه نمایید. در رابطه با گاز مونوکسید کربن باید بدانید که یکی از متداول‌ترین گازهای اطفاء حریق به محسوب می‌شود. از مزایای این گاز هم می‌توان به نارسانا بودن، قیمت ارزان گاز، آسیب نرساندن به تجهیزات الکترونیکی، سرعت عمل بالا، نداشتن ضرر برای طبیعت، سهولت در شارژ مجدد و قابلیت اطفاء محدوده زیادی از مواد اشاره کرد. کربن دی اکسید گازی بی رنگ، بی بو، خشک و غیرمخرب و یکی از آشناترین مواد شیمیایی می‌باشد. از آنجا که این گاز سنگین‌تر از هوا می‌باشد. بنابراین روی آتش را می‌پوشاند و باعث خفگی آتش می‌باشد و گفتنی است که کربن دی اکسید پس از خاموش شدن آتش، تبخیر شده و اثری از خود به جا نمی گذارد. 

تاثیر دی اکسید کربن بر سلامت انسان

گاز دی اکسید کربن خطراتی را برای سلامتی انسان به دنبال دارد، در این بخش تلاش شده است که خطرات گاز دی اکسید کربن را مورد بررسی قرار دهیم.

هشدارهایی که کارشناسان در رابطه با این گاز داده‌اند، این است که سطح گاز دی اکسید کربن موجود در فضاهای بسته و سرپوشیده می‌تواند سلامتی انسان را به خطر بیاندازد. 

اعتماد آنلاین"سطح دی اکسید کربن موجود در محیط‌های بسته می‌تواند بر قدرت تفکر انسان تاثیر بگذارد و حتی ممکن است خیلی جدی‌تر سلامتی انسان را به خطر بیاندازد".

از آنجایی که در مورد آلاینده‌های هوا مانند ذرات معلق و اکسید نیتروژن تحقیقات بسیاری انجام شده است ولی مطالعات در مورد تاثیر دی اکسید کربن بر سلامت انسان بسیار محدود است اگر چه نویسندگان مطالعات اخیر معتقدند تحقیقات بسیاری در حال انجام است که نشان می‌دهد سطحی از کربن دی اکسید در اتاق خواب، کلاس درس و دفتر کار وجود دارد که تاثیرات منفی روی سلامت انسان می‌گذارد که یکی از این تاثیرات منفی دی اکسید کربن این است که بر عملکرد قدرت شناختی تاثیر می‌گذارد

تاثیر گاز دی اکسید کربن بر محیط زیست

دی اکسید کربن در گلخانه

سال‌های بسیاری است که به منافع غنی سازی دی اکسید کربن در گلخانه‌ها به منظور افزایش رشد و تولید گیاهان پی برده شده است. گفتنی است که یکی از عناصر مهم در فتوسنتز، دی اکسید کربن می‌باشد. فتوسنتز یک فرآیند شیمیایی می‌باشد انرژی نور خورشید را به منظور تبدیل دی اکسید کربن و آب به مواد قندی در گیاهان سبز مورد استفاده قرار می‌دهد؛ در نتیجه مواد قندی حاصل در خلال تنفس گیاهان برای رشد گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. مبنایی که برای میزان انباشتگی ماده خشک در گیاهان در نظر گرفته شده است اختلاف بین نرخ فتوسنتز و تنفس می‌باشد. 

سنتز دی اکسید کربن

همانطور که می‌دانیم دی‌ اکسید کربن یکی از گازهای موجود در اتمسفر می‌باشد. گاز دی‌ اکسید کربن از سوختن مواد آلی در حضور اکسیژن کافی تولید می‌شود و گازی بی‌رنگ و بی‌بو می‌باشد. در فرایند سنتز گیاهان از دی‌اکسید کربن برای ساخت کربوهیدرات استفاده می‌کنند و با جذب دی اکسید کربن توسط گیاهان، اکسیژن آزاد می‌شود. گفتنی است که غلظت دی‌ اکسید کربن موجود در هوای اطراف ما تقریباً ppm340 می‌باشد. امکان رشد همه گیاهان در این شرایط به خوبی فراهم است؛ اما با بالا رفتن غلظتCO2تا 1000 ppm، نرخ فتوسنتز نیز روند صعودی خواهد داشت؛ که در نتیجه باعث افزایش مواد قندی و کربوهیدرات‌های مورد نیاز برای رشد گیاهان می‌شود. هر نوع گیاه سبز در حال رشد در یک گلخانه با توجه به اینکه اصلاً تهویه نمی‌شود و یا اینکه دارای تهویه کمی می‌باشد، غلظت دی اکسید کربن را در طول شبانه روز به کمتر از ppm200 کاهش خواهد داد. کم شدن نرخ فتوسنتز، هنگامی که غلظت گاز کربن دی اکسید از ppm 340 به ppm 200 می رسد، برابر است با افزایش آن هنگامی که غلظت کربن دی اکسید از ppm 340 به ppm 1300 می‌رسد.

حمل و انبارش گاز دی اکسید کربن

سیلندر دی اکسید کربن را باید به حالت عمودی و راست نگهدارید. بسیار مهم است که از سیلندرها در برابر آسیب محافظت کنید. برای جابه‌جایی سیلندرها از یک کامیون دستی مناسب استفاده کنید، همچنین از کشیدن رها کردن و نیز لغزاندن سیلندر جداً خودداری شود در نگهداری و انبارش سیلندر گاز دی اکسید کربن باید دقت شود که سیلندر را در مکانی قرار دهید که خشک باشد و دارای تهویه مناسب باشد. سیلندرها را دور از نور مستقیم خورشید، منابع گرم و اشتعال‌زا قرار دهید. نگهداری سیلندر گاز دی اکسید کربن باید در مکانی با کنترل دما ایمن و جدا از محل کار باشد و بهتر است در طبقه همکف ذخیره شود.

فروش گاز دی اکسید کربن

شرکت سپهر گاز کاویان تولید کننده و عرضه کننده انواع گازهای خالص آزمایشگاهی و گاز میکس می‌باشد، که یکی از این گازهای خلوص بالا گاز دی اکسید کربن است. شرکت سپهر گاز کاویان با کیفیت بالا و قیمت مناسب و آنالیز گازها توسط دستگاه‌های GC پیشرفته گاز دی اکسید کربن را با خلوص بالا تولید می‌کند و به فروش می‌رساند. بنابراین برای خرید سیلندر حاوی گاز دی اکسید کربن و تجهیزات آن از شرکت سپهرگاز کاویان می‌توانید اقدام نمایید. شرکت سپهر گاز کاویان کپسول گاز دی اکسید کربن را به همراه سرتیفیکیت معتبر به مصرف کنندگان محترم عرضه می‌کند.

خرید گاز دی اکسید کربن

نکته مهم در رابطه با خرید گازهای خالص این است گازهای خالص آزمایشگاهی باید از مراکز معتبر خریداری شوند به گونه‌ای که تضمینی برای آن‌ها وجود داشته باشد. شرکت سپهر گاز کاویان یکی از مراکز معتبر فروش گاز دی اکسید کربن می‌باشد. این شرکت قادر به اندازه گیری انواع گازهای خالص و ترکیبی به روش کروماتوگرافی به همراه سرتیفیکیت معتبر می‌باشد. برای هماهنگی و ارتباط با کارشناسان سپهر گاز کاویان می‌توانید با شماره‌های درج شده تماس بگیرید

قیمت گاز دی اکسید کربن

سپهرگاز کاویان تولید کننده انواع گازهای خالص آزمایشگاهی و گاز کربن دی اکسید می‌باشد. سپهرگاز کاویان کپسول حاوی گاز دی اکسید کربن را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تولید و به فروش می‌رساند. برای اطلاع از قیمت گاز دی اکسید کربن در حجم‌های مختلف و خرید گاز کربن دی اکسید می‌توانید به شماره واتساپ09128699025 پیام دهید و اطلاعات کامل را از کارشناسان فروش ما بگیرید.

شرکت سپهر گاز کاویان تامین کننده دی اکسید کربن با خلوص‌های 99.5، 99.9، 99.99، 99.995 و 99.999 می‌باشد.

کپسول دی اکسید کربن و همچنین تجهیزات مربوط به کپسول دی اکسید کربن مانند رگولاتور، باندل و .. در سپهر گاز کاویان به فروش می‌رسد.

سیلندر و کپسول‌های موجود برای شارژ گاز دی اکسید کربن در شرکت سپهر گاز کاویان در حجم‌های مورد نیاز مصرف کننده قابل ارائه است.

هدف شرکت سپهر گاز کاویان همواره تولید گازهای با خلوص بالا و قیمت مناسب متناسب با نیاز مصرف کنندگان می باشد.

برای ارتباط با کارشناسان ما و ثبت سفارش می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.