همانگونه که می‌دانید گاز مونوکسید نیتروژن NO یا همان نیتریک اکسید در برخی صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. لذا تصمیم گرفتیم اطلاعاتی در مورد این گاز مانند نحوه تولید NO، ویژگی و مشخصات فنی گاز و کاربردهای آن در صنعت را در اختیار شما قرار دهیم. شرکت سپهرگازکاویان تولید کننده و تامین کننده گازهای خالص از جمله مونوکسید نیتروژن در گرید و حجم های گوناگون می‌باشد، می‌توانید با واحد فروش تماس حاصل نمایید و سفارش خود را ثبت کنید.

02146835980

02146837072

مونوکسید نیتروژن(NO)

گاز مونوکسید نیتروژن که با نام های نیترواکسید، نیتریک اکسید معروف است گازی بی رنگ می‌باشد این گاز یک رادیکال آزاد به حساب می‌آید در واقع یک حد واسط در صنایع شیمیایی است. گاز مونوکسید نیتروژن بر اثر واکنش سوختن مواد در هوا ایجاد می‌شود در حقیقت یک محصول جانبی به شمار می آید.

دقیقا مشابه چیزی که در موتور خودروها و نیروگاه‌های سوخت های فسیلی حاصل می‌شود. مونوکسید نیتروژن در بدن انسان نیز کاربرد مهمی دارد برای مثال یک ملکول مهم در انتقال پیام های سلولی است و در اکثر فرآیندهای فیزیولوژیک و پاتولوژیک همکاری دارد. نیترواکسید باعث اتساع رگها می‌گردد و ماندگاری ان در خون در چند ثانیه بیشتر نیست. در ضمن نیتریک اسید وظیفه محافظت از از اندام هایی مانند کبد را برعهده دارد.

گاز نیتریک اکسید با نام های مونوکسید نیتروژن و اکسید نیتروژن نیز شناخته شده است. مونوکسید نیتروژن دارای نماد شیمیایی NO است. از مشخصات فنی نیتریک اکسید می‌توان به حالت گازی و بی‌رنگ و بو بودن آن اشاره نمود. این گاز اکسنده قوی است و بویی تحریک کننده دارد. استنشاق مونوکسید نیتروژن بسیار سمی و خطرناک است و علائم‌های سمی آن امکان دارد ، 72 ساعت بعد آشکار شود.

تهیه گاز نیتریک اکسید

مونوکسید نیتروژن در گروه NOXقرار دارد برای تهیه گاز مونوکسید نیتروژن یا نیتریک اکسید معمولا نیتریک اسید و آهن را بایکدیگر وارد واکنش میدهند و طی فرآیندی گازهای حاصله خنک و جداسازی می‌شوند. این روش برای تولید اکسید نیتروژن به کار برده می‌شود.

نیترات آمونیومی که در این واکنش استفاده می‌گردد را باید نهایتا 170-240 درجه گرما بدهند زیرا بیشتر از این مقدار باعث انفجار آن خواهد شد بطور کلی باید نکات ایمنی را در تولید گاز مونوکسید نیتروژن رعایت نمود. در گذشته افراد بدون هیچ خسارت و خطری از این روش استفاده می‌کردند.

مونوکسید نیتروژن-سپهر گاز کاویان

خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد مونوکسید نیتروژن

اگر بخواهیم از خواص و ویژگی‌های منحصر به فرد نیتریک اکسید (Nitric oxide) بگوییم این است که این گاز یک گاز بی‌رنگ می‌باشد.

گاز نیتریک اکسید گازی بسیار سمی و خورنده می‌باشد، مونوکسید نیتروژن آتش‌زا نیست و فرمول شیمیایی منحصر به فرد نیترواکسید NO می‌باشد. تشکیل نیتریک اکسید از سوختن مواد در هوا است و گاز نیتریک اکسید در صنعت بسیار کاربردی و مهم است. همچنین یکی از روش‌های تولید مونوکسید نیتروژن تولید آن براثر تخلیه‌ی الکتریکی آذرخش‌ها در طوفان تندری می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های نیتریک اکسید این است که به عنوان یک مولکول بسیار مهم در فرایندهای پاتولوژیک و فیزیولوژیک وظیفه‌ی پیام رسانی سلول‌ها را انجام می‌دهد.

تولید نیتریک اکسید برای محافظت از اعضایی مثل کبد از خطر ایسکمیک حیاتی است.

کاربرد نیتروژن مونوکسید

در ابتدا باید بدانید که نیتریک اکسید کاربردهای مستقیم محدودی دارد و معمولا در فرایند‌ها مانند یک واسطه رفتار می‌کند. نیتریک اکسید به عنوان یک واسطه در فرایند Ostwald به منظور سنتز نیتریک اسید از آمونیاک استفاده می‌شود. همچنین گفتنی است که نیتریک اکسید در صنعت نیمه رساناها هم کاربرد دارد که یکی از کاربردهای مونوکسید نیتروژن این است که به همراه نیتروس اکسید در گیت های اکسی نیترید در دستگاه CMOS استفاده می‌شود.

نکات ایمنی مونوکسید نیتروژن (نیتریک اکسید)

چیزهایی که باید در مورد گاز مونوکسید نیتروژن بدانید این است که این گاز غیر قابل اشتعال است اما باعث افزایش اشتعال مواد قابل احتراق می‌شود. گاز نیتروژن مونوکسید و یا نیتریک اکسید گازی خورنده و سمی می‌باشد و همانطور که گفتیم قابل احتراق نیست و نیز گاز نیتریک اکسید بی رنگ می‌باشد. گاز نیتریک اکسید باید در محیطی که دارای تهویه مناسب است نگهداری شود و حمل و نقل گاز نیتریک اکسید باید بسیار با دقت انجام شود و در صورتی که نیتریک اکسید (نیتروژن مونوکسید) با چشم تماس پیدا کرد باید با آب به مدت 10 دقیقه شستشو داده شود تا چشم بهبود پیدا کند.

تاثیر گاز نیتریک اکسید (نیتروژن مونوکسید) بر سلامت انسان

ابتدا لازم است بدانید که اسامی دیگر نیتریک اکسید،گاز نیتروژن اکسید و نیتروژن مونوکسید می‌باشد. نیتریک اکسید دارای یک رادیکال آزاد می‌باشد و همانطور که می‌دانید فرمول شیمیایی نیتریک اکسید NO است. گفتنی است که نیتریک اکسید تقریبا در تمام موجودات مانند باکتری‌ها، گیاهان، قارچ‌ها و نیز سلول‌های حیوانی وجود دارد. در پستانداران مانند انسان‌ها نیتریک اکسید در سیگنالیست سلولی نقش مهم و اساسی دارد و گفتنی است نیتریک اکسید در بسیاری از روش‌های فیزیولوژیک و یا پاتولوژیک نقش دارد.

یکی از ویژگی‌های نیتریک اکسید این است که خاصیت گشاد کنندگی عروق را دارد و طول عمر نیتریک اکسید در خون بسیار کم می‌باشد و دارای نیمه عمر در حد چند ثانیه است. گسترش سلولی یا افزایش حجم سلولی به این معناست که نیتریک اکسید(نیتروژن مونوکسید) باعث افزایش ضربان حاصل از تمرین و در نتیجه گسترش سلولی و حجم سلولی می‌شود. یکی از دلایل اهمیت نیتریک اکسید و حجم سلولی این است که مواد غذایی به سرعت انتقال می‌یابند و باعث دفع سریع ضایعات نیز می‌شود همین امر موجب عملکرد ورزشی بهتر می‌شود.

مونوکسید نیتروژن-سپهر گاز کاویان
تاثیر گاز نیتروژن مونوکسید بر محیط زیست

از آنجایی که نیتروژن مونوکسید یک عامل جدید به منظور پیام‌رسان بیولوژیکی در گیاهان و حیوانات شناخته شده است در زمینه‌های مختلف بیولوژیکی مانند: پزشکی، بیوشیمی، فیزیولوژی و ژنتیکی توجه‌های زیادی به نیتریک اکسید شده است. نتریک اکسید دارای فرمول مولکولی HNO3 می‌باشد.گفتنی است که نیتریک اکسید اغلب از روش‌های آنزیمی و غیرآنزیمی سنتز می‌شود که مسیر بیوسنتز آنزیمی نیتریک اکسید به وسیله مسیر بیوسنتز نیترات رداکتاز از طریق سیتوسول انجام می‌شود. گفتنی است که نیتریک اکسید در پیری، افزایش عمر پس از برداشت گل‌های بریده، تنفس و فتوسنتز، فعالیت آنزیم‌های آنتی اکسیدانی و … بسیار تاثیرگذار است و نقش مهمی دارد.

فروش گاز مونوکسید نیتروژن

گاز مونوکسید نیتروژن خالص در سپهر گاز کاویان تهیه و به همراه سرتیفیکیت و آنالیز گاز به فروش می‌رسد. شرکت سپهر گاز کاویان قادر به اندازه گیری مقادیر جزئی گازها با آنالایزر گازی می‌باشد.

خرید مونوکسید نیتروژن

گاز مونوکسید نیتروژن را از شرکت‌های معتبر تهیه و خریداری نمائید. قیمت گاز مونوکسید نیتروژن با توجه به نیاز مشتریان به حجم و گرید موردنظرشان تغییر می‌کند. سپهرگازکاویان یکی از معتبرترین تامین کننده و تولید کنندگان گاز مونوکسیدنیتروژن در ایران می‌باشد که با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا گاز مونوکسید نیتروژن را به مشتریان محترم در سراسر کشور عرضه می‌نماید. این مجموعه در زمینه گازهای آزمایشگاهی خلوص بالا، آزمایشگاه کالیبراسیون و تولید انواع گازهای ترکیبی فعالیت دارد که با توجه به حجم درخواستی، قیمت مونوکسید نیتروژن را گزارش می‌کند.

قیمت مونوکسید نیتروژن

قیمت مونوکسید نیتروژن آزمایشگاهی و خلوص بالا به درصد خلوص این گاز بستگی دارد این نوع گازها که درصد خلوصشان بسیار زیاد است برای کارها و آزمایش‌های تحقیقاتی و اهدافی که نیاز به گاز مونوکسید نیتروژن با ناخالصی کم است مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای تهیه گاز مونوکسید نیتروژن و استعلام قیمت مونوکسید نیتروژن می‌توانید با کارشناسان فروش ما طریق شماره‌های درج شده در سایت در ارتباط باشید و یا درخواست خود را مبنی بر استعلام قیمت گاز مونوکسید نیتروژن و یا خرید گاز ترکیبی مونوکسید نیتروژن( گاز کالیبراسیون مونوکسید نیتروژن ) به شماره واتساپ 09128699025 ارسال فرمایید.

شرکت سپهر گاز کاویان تامین کننده نیتروژن مونوکسید با درصد خلوص بالا می‌باشد.

کپسول نیتروژن مونوکسید و همچنین تجهیزات مربوط به کپسول نیتروژن مونوکسید مانند رگولاتور، باندل و… در سپهر گاز کاویان به فروش می‌رسد.

حجم سیلندر و کپسول‌های موجود برای شارژ گاز نیتروژن مونوکسید در شرکت سپهر گاز کاویان عبارت است از: 5لیتر، 10لیتر، 20لیتر، 40لیتر و 50لیتر.

هدف شرکت سپهر گاز کاویان همواره تولید گازهای با خلوص بالا و قیمت مناسب متناسب با نیاز مصرف کنندگان می‌باشد.

برای ارتباط با کارشناسان ما و ثبت سفارش می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

مونوکسید نیتروژن-سپهر گاز کاویان