سپهر گاز کاویان تولید کننده و تامین کننده گازهای خالص وترکیبی دارای گواهینامه ISO17025 و آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد ایران می باشد.جهت خرید گازهای خالص و ترکیبی تماس بگیرید.02146835980 – 09128699025

فروش هلیوم-سپهر گاز کاویان

گاز هلیوم چیست؟

گاز هلیوم یک عنصر شیمیایی است که به عنوان یک گاز بی رنگ، بی بو، و بی اثر شناخته می‌شود. این گاز دومین عنصر فراوان در جهان است و در جدول تناوبی در گروه 18 و خانواده گازهای نجیب قرار دارد. هلیوم به دلیل خواص منحصربه‌فردش در کاربردهای مختلفی از جمله جوش قوس الکترونیکی، جوشکاری قوسی پلاسما، پاکسازی فشار، ناوبری هوایی، و دستگاه‌های کروماتوگرافی گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دسته بندی محصولات موجود براساس درصد خلوص

گازنماد شیمیاییدرصد خلوصحجم سیلندر به لیترفشار کاری (بار)
هلیومHe99.999210 lit60-70 Bar
هلیومHe99.999250 lit180-200 Bar
هلیومHe99.999210 lit60-70 Bar
هلیومHe99.999550 lit180-200 Bar
هلیومHe99.999950 lit180-200 Bar

فروش تجهیزات سیلندر گاز هلیوم

سیلندرهای هلیوم: سیلندرهای این گاز در حجم های مختلف 10 و 50 لیتر موجود هستند. آنها از جنس های مختلفی مانند فولاد( کربن استیل)، آلومینیوم و کامپوزیت ساخته می شوند.

شیرهای سیلندر: شیرهای سیلندر برای باز و بسته کردن جریان این گاز از سیلندر استفاده می شوند. آنها در انواع مختلفی از جمله شیرهای دستی، شیرهای پنوماتیکی و شیرهای برقی موجود هستند.

رگولاتورهای فشار: رگولاتورهای فشار برای تنظیم فشار گاز هلیوم خروجی از سیلندر استفاده می شوند. آنها در انواع مختلفی از جمله رگولاتورهای تک مرحله ای، رگولاتورهای دو مرحله ای و رگولاتورهای دیافراگمی موجود هستند.

کلاهک سیلندر: کلاهک سیلندر این گاز درپوش یا محافظی است که بر روی شیر سیلندر هلیوم قرار می گیرد. این کلاهک ها از جنس های مختلفی مانند پلاستیک، فلز و کامپوزیت ساخته می شوند.

حمل سیلندر گاز

برای حمل سیلندر گاز، باید نکات ایمنی زیر را رعایت کرد:

بستن گیج و رگلاتور: قبل از حمل سیلندر، باید گیج و رگلاتور را بسته و کلاهک سیلندر را بر روی آن بست.

فاصله میان سیلندرها: سیلندرهای اکسیژن و گاز سوختنی باید حداقل 6 متر فاصله داشته باشند یا دیواری با مقاومت نیم ساعته و ارتفاع 5/1 متر بین آن‌ها وجود داشته باشد

حمل سیلندرهای بزرگ: برای سیلندرهای بزرگ‌تر از 5 لیتر، باید از وزنی که حمل آن سخت است، اجتناب کرد تا از صدمه به کمر و نخاع جلوگیری شود.

مشاهده راهنمایی‌ها: موارد خاص حمل سیلندر گاز باید بر اساس راهنمایی‌های تهیه‌کننده یا متخصصین انجام شود تا از ایمنی و جلوگیری از حوادث اطمینان حاصل شود.

انتخاب سیلندر مناسب: برای حمل سیلندر گاز، باید سیلندر مناسب با وزن و نوع گاز مورد استفاده را انتخاب کرد و از روش‌های صحیح برای جابجایی و حمل آن استفاده کرد.

رگلاتور چیست

رگلاتور گازی یک ابزار است که برای کاهش، کنترل، و تنظیم فشار گاز موجود در مخازن یا خطوط گاز رسانی استفاده می‌شود. این ابزار از آنجا که فشار گاز در مخازن یا سیلندرها بالا است، برای استفاده مستقیم از گاز، نیاز به کاهش فشار دارد. رگلاتورها قابلیت تنظیم فشار به مقدار دلخواه مصرف‌کننده را دارند و در صنایع مختلف از جمله کمپرسور های هوا، آشپزی، کاهش فشار آب، وسایل نقلیه گاز سوز، صنایع نفت و گاز، و صنعت معدن استفاده می‌شوند

توضیحات بیشتر در مورد رگولاتور گازهلیوم

1. رگولاتورهای تک مرحله ای:

ساده ترین و ارزان ترین نوع رگولاتور هستند.

برای مصارف کم فشار مانند مصارف خانگی و آزمایشگاهی مناسب هستند.

فقط می توانند فشار گاز را در یک مرحله کاهش دهند.

به عنوان مثال رگلاتور تک مرحله ای برنجی  kasweld

رگولاتور درااستار کره ای (DRASTAR) تک مرحله ای برنجی – مدل Dr072B

2. رگولاتورهای دو مرحله ای:

پیچیده تر و گرانتر از رگولاتورهای تک مرحله ای هستند.

برای مصارف با فشار بالا مانند مصارف صنعتی مناسب هستند.

می توانند فشار گاز را در دو مرحله کاهش دهند که دقت و پایداری بیشتری را به ارمغان می آورد.

به عنوان مثال رگلاتور درااستار کره ای دو مرحله ای برنجی DRASTAR-مدلDr2000B

نحوه خرید هلیوم و دریافت بار

در اینجا به طور کلی مراحل خرید هلیوم و دریافت بار را شرح می دهیم:

برای خرید گاز هلیوم شما میتوانید بعد از انتخاب نوع گرید هلیوم و حجم مورد نیاز خود از طریق شماره های 02146835980 – 09128699025 با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید . در صورت تایید کالا موارد درخواستی شما در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز تحویل داده میشود.

برای دریافت بار میتوانید بعد از هماهنگی با باربری های معتبر سفارش خود را درب کارخانه سپهر گاز کاویان تحویل بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *