سپهر گاز کا.یان تولید کننده گاز هلیوم

بهترین شرکت تولید کننده گاز هلیوم دارای گواهینامه‌های معتبر است. در خرید و تهیه این گاز حتما به گواهینامه و معتبر بودن شرکتی که اقدام به فروش این گاز میکند، توجه کنید. در این محتوا تلاش می‌کنیم به شما کمک کنیم تا بهترین شرکت در این زمینه را بیابید و از تجربه خرید این گاز لذت ببرید.

اگر سوال شما هم اسن می‌باشد که بهترین شرکت تولید کننده گاز هلیوم کدام است این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

ویژگی‌های بهترین شرکت تولید کننده گاز هلیوم کدام است؟

ابتدا بیاید کمی در رابطه با این گاز نجیب و بی اثر صحبت کنیم:

هلیوم که دارای نماد شیمیایی He است در دسته گازهای بی اثر و منفعل قرار میگیرد و عدد اتمی آن 2 و وزن اتمی ۴٫۰۰۲۶۰۲ است. بی رنگ و بی بو است و اثر سمیتی برای آن ذکر نشده است از نظر شیمیایی هیچ ترکیبی دوتایی از آن در طبیعت تشکیل نشده است. در گروه 18 جدول تناوبی و بالاترین خانه را در این گروه به خود اختصاص داده است. از نظر نقطه ذوب و نقطه جوش گفته میشود که دارای کمترین مقدار در بین دیگر عناصر جدول تناوبی است. معمولا در دمای اتاق به صورت گازی شکل است ولی در برخی شرایط ممکن است دچار تغییر حالت شود.

بهترین شرکت تولید کننده گاز هلیوم

واژه این اتم از هلیوس که یک واژه یونانی است گرفته شده است. کشف آن بدین صورت بود که یک ستاره شناس طی خورشید گرفتگی طیفی زرد رنگ را مشاهده کرد که مربوط به این اتم بود. برخی دانشمندان موفق شدند تا این گاز را از نوعی کانی اورانیوم تهیه کنند. حدودا صد سال پیش یک منبع عظیم از این گاز کشف گردید.

این گاز بسیار سبک است و جزو فراوانترین عناصر کیهان به شمار میرود. کاربردهای مهمی دارد ولی با این حال از گازهای نادر در روی زمین به حساب می آید. فراوانی این عنصر 12 برابر بیشتر از ترکیبات سنگین می‌باشد. در سیارات دیگر همچون خورشید و مشتری نیز وجود دارد. He-4 نسبت به گونه های دیگر فراوانی بیشتری دارد. طی واکنش های هم جوشی گونه های جدیدتری از این گاز تشکیل میشود.

هلیوم در خاک زمین به میزان بیشتری در مقایسه با هواکره وجود دارد. در حقیقت این گاز بر اثر واپاشی عناصر سنگین مانند اورانیوم و توریوم حاصل میشود. گازی که بر اثر این واکنش تولید میگردد فشرده میشود. از روش های دیگر نیز میتوان این گاز را تولید نمود مانند تقطیر جزء به جزء.

این گاز را برای چه کاربردهایی آماده می‌شود؟

تقریبا میتوان گفت از هلیوم در تمامی کشورها و در زمینه های تحقیقاتی و پزشکی، داروسازی، اکتشافات فضایی و همچنین محیط های تجاری استفاده میشود. از دیگر کاربردهای این گاز کمیاب میتوان به استفاده آن در سرما شناسی اشاره نمود در واقع قدرت و توانایی خنک کنندگی بالایی دارد.

سپهر گاز کاویان بهترین شرکت تولید کننده گاز هلیوم

در سال 2014 تولید این گاز نسبت به سالهای گذشته افزایش یافت و حدودا 32 درصد از حجم تولیدی برای کاربردهای کرایوژنیک استفاده گردید ( خنک کردن آهنرباهای ابررسانا در دستگاه های پزشکی و طیف سنج ان‌ام‌آر). بعد از این بیشترین میزان مصرف مربوط به سیستم فشار و پاکسازی بود.

تاثیر گاز هلیوم بر سلامتی

هلیوم به مقدار بسیار ناچیزی در هوا وجود دارد. در شرایط معمولی خطرآفرین نیست. این گاز در خون انسان نیز یافت میشود. تنفس حجم زیادی از این گاز در فضای بسته میتواند باعث کمبود اکسیژن رسانی و در نهایت خفگی شود. اگر بخواهیم سرعت انتقال صوت در این گاز را با هوا مقایسه کنیم تقریبا 3 برابر بیشتر است. فرد هنگام تنفس این گاز سرعت صوت را افزایش میدهد به همین دلیل است که بسامه تولید شده تشدید و فرکانس صدا قوی تر میشود. این عمل در صورت تنفس گازهایی نظیر زنون و یا SF6 برعکس این فرآیند اتفاق می‌افتد.

استنشاق بیش از حد این گاز همانند سایر گازها خطر آفرین است چون قادر به جابجا کردن اکسیژن مورد نیاز در بدن است. بسیاری از افراد برای سرگرمی اقدام به تنفس مستقیم از یک منبع گاز He می‌نمایند( جهت تغییر صدا) که این کار ممکن است خطرناک باشد. هیچگاه اقدام به تنفس مستقیم از سیلندر گاز نکنید زیرا باعث خفگی و مرگ می‌گردد. گزارش هایی مبنی بر مرگ و بیهوشی از این گاز گزارش شده است.

در واقع با این عمل( تنفس مستقیم) ریه دچار پارگی میشود. البته مرگ با این گاز در دسته مرگهای نادر قرار میگیرد.

نکات ایمنی

هنگام کار با He باید نکات ایمنی را رعایت کنید. این گاز در موارد ایمنی رفتاری مشابه با نیتروژن مابع دارد، دمای بسیار پایینی دارد و میتواند باعث سوختگی شود حتی در برخی موارد میتواند باعث انفجار گردد و فشار آن باید با استفاده از فشارسنج کنترل شود. گزارشی از انفجار یک کپسول He وجود دارد که بقایای آن تا 100 فوت آنطرف تر نیز پرتاب شد

بهترین شرکت تولید کننده گاز هلیوم

ویژگی های منحصر به فرد

همانطور که در بالا اشاره شد یک عنصر سبک و بی اثر است و در واکنش های شیمیایی شرکت نمیکند چون الکترونی داد و ستد نمیکند. پتانسیل یونیزاسیون بالایی دارد در ضمن میتوان با اعمال فشاری حدود 25 اتمسفر از حالت گازی به جامد تبدیل کرد. هدایت حرارتی بالایی دارد.

خرید از بهترین شرکت تولید کننده گاز هلیوم

این گاز را میتوان در حجم 50 لیتری و درصد خلوص 99.9992 و 99.9999و99.9995 تهیه نمود ولی باید حتما دقت شود که در هنگام تحویل، گواهینامه گاز (سرتیفیکیت) معتبر نیز تحویل گرفته شود. سپهرگاز کاویان از جمله شرکت هایی است که با ارائه گواهینامه معتبر این اطمینان را به شما می‌دهد.

شرکت سپهر گاز کاویان به عنوان بهترین شرکت تولید کننده گاز هلیوم و دیگر گازها اعم از گازهای ترکیبی برای خرید و فروش این گاز در کنار شما خواهد بود. شما می‌توانید با خیالی آسوده انواع گاز را از شرکت کاویان تهیه نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت‌ها با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *